Биография

БЕНАТОВА (МАТІЄНКО)
Ірина Михайлівна
(1951–1982)

Народилася 19 січня 1951 року в м. Магадан (Російська Федерація) в сім’ї гірничого інженера Михайла Артемовича та його дружини Тамари Петрівни. Дитинство провела на Далекому Сході та Півночі Росії.

У 1969 році закінчила середню школу в сел. Африканда Мурманської обл., після чого її сім’я повернулася в Україну.

У 1969-1970 рр. працювала кресляркою науково-конструкторського бюро Інституту електрозварювання АН УРСР.

У 1970 році вступила на кафедру слов’янських мов філологічного факультету Львівського державного університету ім. І. Я. Франка.

У 1973-1974 рр. як краща студентка курсу проходила навчання на філологічному факультеті Варшавського університету (Республіка Польща). Була призером Всесоюзного конкурсу студентських робіт і лауреатом національного болгарського студентського конкурсу, присвячених життю та діяльності Г. Дімітрова.

У 1976 р вийшла заміж за аспіранта Львівського політехнічного інституту Еміла Бенатова, в тому ж році у них народився син Данило.

У 1977 році закінчила навчання в ЛДУ і вступила до аспірантури на свою кафедру, яку закінчила в 1980 р. Під керівництвом професора Н. Х. Копистянської підготувала дисертацію на здобуття вченого ступеня “кандидат філологічних наук” на тему “Балада в болгарській літературі 20-30-х років ХХ століття”.

З 1981 р і до своєї загибелі працювала викладачем кафедри російської мови підготовчого факультету для іноземних громадян Київського інституту інженерів цивільної авіації (КІІЦА).

У червні 1982 перебувала у відрядженні у м Ленінград з метою попереднього захисту кандидатської дисертації в Ленінградському державному університеті ім. А. А. Жданова. Загинула в авіакатастрофі 28 червня 1982 р. Похована на Байковому кладовищі (м. Київ, Україна).